- Pagrindinis
- Hierarchija
- Paslaugos
- Psichologo, psichiatro pagalba suaugusiesiems
- Aktyvumo ir dėmesio sutrikimo (ADHD) diagnozavimas ir gydymas
Aktyvumo ir dėmesio sutrikimo (ADHD) diagnozavimas ir gydymas
Neuromedoje konssultuojame, diagnuzuojame ir gydome aktyvumo ir dėmesio sutrikimus
Pagrindiniai aktyvumo ir dėmesio sutrikimo (ADHD) simptomai
Nedėmesingumas - sudėtinga sutelkti ir išlaikyti koncentraciją, ji yra lengvai sutrikdoma. Yra sunku atkreipti dėmesį į detales, nuosekliai sekti nurodymus, vienodai kokybiškai atlikti užduotis ir užbaigti darbus iki galo.
Hiperaktyvumas - nuolatinis netikslingas skubėjimas, noras pastoviai judėti, nesugebėjimas išsėdėti vienoje vietoje. Sunkumai įsitraukti į ramią veiklą, atlikti vieną užduotį, dažnas užduoties keitimas neužbaigus pirmosios.
Impulsyvumas - neprognozuojamas ar įkyrus elgesys, kai sunku nustygti vienoje vietoje, sulaukti savo eilės, susiturėti ir iki galo išklausyti kito mintis ar užduoto klausimo pabaigą, žinant teisingą atsakymą. Dažnas kitų pertraukinėjimas, greitas svarbių sprendimų priėmimas, neapgalvojus jų pasekmių.
Galimas šiek tiek vėlesnis kalbos, motorinių ar socialinių įgūdžių vystymasis.
Žemas frustacijos toleravimo lygis, aukštas dirglumas ar dažnas nuotaikų kintamumas.
ADHD sutrikimų diagnozavimas ir gydymas Neuromedoje
Geriausias ADHD gydymo būdas yra labai individualus, tačiau dažniausias apima vaistų, psichoterapijos ir (arba) gyvenimo būdo pokyčių derinį.
Diagnozuojant ADHD sutrikimą dirba komanda: Psichiatras ir medicinos psichologas. Po pirmojo apsilankymo pas gydytoją psichiatrą yra paskiriami psichologiniai ištyrimai, kuriuos atlieka medicinos psichologas. Tik atlikus psichologinį vertinimą gydytojas psichiatras gali nustatyti ar yra ADHD sutrikimas ar ne.